Whatsapp 0543 768 35 53 Müşteri Hizmetleri 0507 143 22 78

Kudüs Turu 3 Gece 4 Gün

Tarih Aralığı Gidiş Tarihi: 07 Kasım 2019, Perşembe Dönüş Tarihi: 10 Kasım 2019, Pazar

Fiyat

300 €

1. Gün  

ISTANBUL/SABİHA GÖKÇEN  Havalimanı dış hatlar terminali ASIKTUR kontuarı önünde buluşma. Check inn işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Türk Havayollarına ait ,,,,,, sefer sayılı uçakla ,,,,, Tel Aviv’e uçuş. Saat ,,,,,, de Tel Aviv’e varış. Pasaport ve Gümrük işlemlerinden sonra otobüsümüzle Yafa şehrine hareket. burada (Yafa) Şehir turu; Mahmudiye külliyesi ve Camii ile Sultan Abdülhamid’in yaptırdığı saat kulesi ve Osmanlı çeşmesinin görülmesi, ziyaretler sonrasında Konaklama yapacağımız Kudüs’teki otelimize hareket. Otelimize varış ve yerleşme, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

2. Gün  

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde alınacak Kahvaltıdan sonra EL HALİL şehrine hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuğun ardından El Halil şehrine varış. Halilürrahman Camiinde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf (hepsine selam olsun)  Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerinin ziyaret edilmesi sonrasında Kudüs’e dönüş Yolu üzeri BEYTLAHM şehrine hareket, burada; Hz. İsa a.s.’ın doğduğu yer olan kutsal doğuş kilisesinin ziyaret edilmesi ve kilisenin karşısındaki Hz.Ömer camii’nin görülmesinden sonra Ölü denize (Lut Gölü) hareket. Yol üzerinde Hz. Musa’nın külliyesini ve makamını ziyaret. Ölü deniz bölgesinin gezilmesinden sonra dünya tarihinin en eski şehirlerinden olan ERİHA şehrinde bir süre istirahat ve şehir turunun akabinde Emevi döneminden kalma Hişam’ın sarayının görülmesi Mescid-i Aksa’ya dönüş, Akşam ve yatsı namazları sonrasında Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

 

3. Gün

abah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş. Kahvaltıdan sonra, eski Kudüs şehri ve çarşılarını gezerek ve Çile yolundan geçerek kıyamet kilisesine varış. Burayla ilgili bilgilendirmenin ardından Hz.Ömer Camii ziyareti ve Hz.Davud’un kabrinin ziyaret edilmesinden sonra Ağlama ( Burak ) duvarının görülmesi sonrasında tarihi Kudüs çarşılarını gezerek Mescid-i Aksa’ya gidiş. Burada (açık olduğu takdirde) İslam Eserleri Müzesini ziyaret, Burak Mescidinin ziyaret edilerek görülmesi, Cuma namazının kılınmasından sonra Mervan Mescidinin Gezilmesi ve serbest zaman. Akşam yemeği, ve geceleme otelimizde.

 

4. Gün  

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş dönüş, Otelde Kahvaltıdan sonra otelden ayrılış.  Zeytin dağına hareket, Zeytin Dağından panoramik manzara eşliğinde Mescid-i Aksa Hakkında bilgilendirme ve kısa bir fotoğraf molasının ardından Selman-ı Faris-i ve Rabiatul Adeviyye’nin makamlarının ziyaret edilmesi, öğle namazı için verilecek moladan sonra Yafa’dan Telaviv havalimanına hareket. Yaklaşık yarım saatlik yolculuğun ardından Havalimanına varış. Check in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait ,,,,,, Sefer sayılı uçakla saat ,,,,, İstanbul’a (ISTANBUL/ S.GOKCEN H.LIMANI) uçuş. Saat  ,,,, de İstanbul’a hoş geldiniz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

4* Otelde iki kişilik odalarda konaklama

Açık büfe sabah kahvaltısı

Akşam yemeği (3 adet)

İsrail vizesi ve servis ücreti

Programda belirtilen tüm gezi ve ziyaretler

Uçak biletiFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar

Otel ekstraları

Yurt dışı çıkış fonu